8 powodów, dla których potrzebujesz terapii tlenem hiperbarycznym w swoim gabinecie

Zdrowie

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) to leczenie, które wykorzystuje komorę powietrzną pod ciśnieniem, aby zwiększyć ilość tlenu, którą otrzymuje pacjent. HBOT pomaga dostarczyć tlen do uszkodzonych tkanek w celu przyspieszenia procesu gojenia.

Tlenoterapia hiperbaryczna jest stosowana w leczeniu ran, oparzeń, odleżyn i wrzodów. Terapia jest również stosowana w leczeniu różnych form raka skóry, takich jak rak podstawnokomórkowy i rak kolczystokomórkowy, a także innych schorzeń, które wiążą się z uszkodzeniem tkanek.

Zastosowanie HBOT w leczeniu chorób skóry jest uważane za wschodzącą dziedzinę dermatologii. Istnieje wiele różnych form raka skóry, które wymagają specyficznego leczenia. HBOT jest jedną z najbardziej obiecujących terapii w leczeniu nowotworów skóry, zwłaszcza czerniaka.

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest obecnie szeroko dostępna w ośrodkach medycznych na całym świecie. Oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć uzyskanie leczenia tlenem hiperbarycznym w swoim własnym gabinecie.

1. Jest bezbolesna

Istnieje wiele zabiegów, które są bolesne, ale tlenoterapia hiperbaryczna jest jednym z najmniej bolesnych zabiegów. Pacjent musi jedynie leżeć wewnątrz komory ciśnieniowej przez kilka godzin. Po tym czasie pacjent będzie mógł wrócić do domu i wznowić swoje zwykłe czynności.

2. Jest bezpieczny

HBOT nie jest zabiegiem niebezpiecznym i może być wykonywany u pacjentów w każdym wieku. Zabiegowi mogą być poddawane nawet kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze.

3. Jest przystępny cenowo

Chociaż koszt tlenoterapii hiperbarycznej jest droższy od innych zabiegów, to jednak jest on znacznie mniejszy od innych metod leczenia raka skóry. Możesz uzyskać bezpłatną konsultację z certyfikowanym lekarzem, aby określić, czy potrzebujesz HBOT.

4. Jest skuteczna

Hiperbaryczna terapia tlenowa nie jest nowym leczeniem, ale dopiero niedawno stała się powszechnie akceptowana i stosowana. Wielu lekarzy ma zastrzeżenia do stosowania tego leczenia, ponieważ nie mieli okazji nauczyć się, jak je wykonywać. Jednak wielu lekarzy stosuje ją obecnie jako leczenie pierwszego rzutu w przypadku nowotworów skóry.

5. Jest nieinwazyjny

Większość zabiegów na raka skóry wymaga operacji. Niektóre zabiegi wymagają usunięcia obszaru nowotworowego, a niektóre usunięcia zdrowych tkanek wraz z nowotworem. Tlenoterapia hiperbaryczna jest nieinwazyjna i nie wymaga operacji ani usuwania zdrowych tkanek.

6. Może być stosowana w połączeniu z innymi metodami leczenia

Tlenoterapia hiperbaryczna jest doskonałym sposobem leczenia raka skóry, ale może być stosowana w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak promieniowanie. Promieniowanie może zabić komórki nowotworowe i umożliwić układowi odpornościowemu pacjenta walkę z rakiem.

7. Działa

Hiperbaryczna terapia tlenowa może zapewnić tlen potrzebny do uzdrowienia uszkodzonej tkanki. W rezultacie, może przyspieszyć proces gojenia i pomóc pacjentowi uzyskać lepsze samopoczucie szybciej.