Knee Valgus jest poważnym problemem u dzieci

Zdrowie

Deformacja Valgus jest stanem, w którym noga jest skręcona na zewnątrz. Jest to bardzo częste u dzieci. Stan ten występuje z powodu nieprawidłowego ustawienia kości i mięśni. Koślawość kolana może być spowodowana nieprawidłowym ustawieniem kości piszczelowej i strzałkowej, nieprawidłowym rozwojem mięśni i więzadeł.

W tym stanie kolano nie jest proste, ale jest zgięte jednocześnie do wewnątrz i na zewnątrz. Nieleczony problem może powodować ból w kolanach, plecach, nogach i kostkach. Dotknięte kolana mogą stać się zdeformowane i zniekształcone.

Nasilenie koślawości kolan zależy od wieku dziecka i tego, jak bardzo noga jest skręcona. Niektórzy ludzie mogą mieć łagodny przypadek koślawości kolan, ale inni mogą mieć ciężki przypadek.

Poniżej przedstawiono wspólne objawy koślawości kolan:

– Ból, sztywność i obrzęk w kolanie.

– Utrata możliwości poruszania się.

– Skurcze mięśni w dolnej części nogi i kostki.

– Obrzęk dolnej części nogi i stopy.

– Skurcze.

– Rozerwanie więzadła.

– Ciężkość i ciasnota w nogach i stopach.

– Pęcherze na kolanach.

Pierwszym krokiem do wyleczenia koślawości kolan jest wizyta u lekarza. Lekarz wykona zdjęcie rentgenowskie kolana i poinformuje Cię o skali problemu. Po tym zaleci Ci sposób leczenia.

Oto kilka najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na wyleczenie koślawości kolan u dzieci.

Odpowiednie ćwiczenia

Regularne ćwiczenia to najlepszy sposób na wyleczenie koślawości kolan u dzieci. Wykonywanie ćwiczeń wzmocni mięśnie, ścięgna i więzadła. Ponadto, pomoże Ci to poprawić elastyczność i mobilność dotkniętego kolana.

Wykonywanie ćwiczeń izometrycznych może również pomóc w łagodzeniu bólu i sztywności. Ćwiczenia te zwiększą siłę mięśni, a także zmniejszą stan zapalny w kolanie.

Terapia ciepłą wodą

Rozgrzanie kolana poprzez umieszczenie go w ciepłej wodzie zmniejszy obrzęk i stan zapalny. Kolano może być umieszczone w wiadrze z ciepłą wodą przez 20 do 30 minut.

Taping i szynowanie

Jest to najczęstsza metoda leczenia stosowana w celu wyleczenia koślawości kolana. Taśma będzie trzymać kolano w odpowiedniej pozycji. Splinty będą wspierać kolano i zapobiegać jego ruchowi.

Fizykoterapia

Jest to również dobry sposób na leczenie koślawości kolan u dzieci. Fizykoterapeuta da Ci kilka prostych ćwiczeń do wykonania w domu.

Wkładki ortopedyczne

Ortotyk to plastikowe urządzenie, które jest noszone w bucie, aby skorygować nieprawidłowe ustawienie stopy i nogi. Wkładka ortopedyczna pomaga zapobiegać zbytniemu zginaniu się kolana.

Wnioski:

Można zauważyć, że są to niektóre z najczęstszych zabiegów, aby wyleczyć koślawość kolana u dzieci. Jednak nie pomoże Ci to, jeśli nie będziesz przestrzegać