Najlepsze zabiegi na ból cewki moczowej

Zdrowie

Kiedy słyszysz słowo “układ moczowy”, z pewnością kojarzysz go z moczem. Kiedy osoba cierpi na zapalenie pęcherza, wtedy może odczuwać silny ból w okolicy pęcherza. Niektórzy ludzie cierpią na tę dolegliwość przez długi czas, ale nie wiedzą, jak ją leczyć. Istnieje wiele przyczyn problemów z oddawaniem moczu, takich jak zakażenie dróg moczowych, kamienie moczowe, kamienie nerkowe itp. Jeśli jesteś osobą, która boryka się z tego typu problemem to czas udać się na leczenie bólu cewki moczowej.

Cewka moczowa jest rurą, która łączy pęcherz moczowy i penisa. Znajduje się ona na końcu pęcherza i jest otoczona przez mięśnie. Ból cewki moczowej jest stanem, który powoduje ból w tym obszarze i może się zdarzyć z wielu powodów.

Istnieje wiele rodzajów leczenia bólu cewki moczowej, takich jak następujące:

Uretroskopia

Uretroskopia jest jednym z najczęstszych zabiegów bólu cewki moczowej. Jest to procedura, która pomaga zobaczyć wewnątrz cewki moczowej. Odbywa się przy użyciu specjalnego instrumentu i jest wykonywany przez specjalistę. Podczas tej procedury, lekarz będzie szukać obszarów problemowych i bólu. Będą one również usunąć kamień lub inne ciała obce, jeśli znaleziono.

Przezcewkowa resekcja gruczołu krokowego (TURP)

Przezcewkowa resekcja prostaty jest kolejnym częstym leczeniem bólu cewki moczowej. Jest to operacja, która służy do usunięcia gruczołu krokowego. Lekarz użyje instrumentu do wykonania nacięcia w cewce moczowej. Będzie on również wykonać operację we wczesnych godzinach porannych, aby uniknąć jakichkolwiek skutków ubocznych.

Cystoskopia gruczołu krokowego

Cystoskopia prostaty jest bardzo częstym sposobem leczenia bólu cewki moczowej. Jest to procedura, w której lekarz wprowadzi cienką rurkę do pęcherza. Będzie również szukał prostaty i usunie wszelkie nieprawidłowości lub ciała obce.

Wnioski:

Wszystkie te zabiegi są bardzo skuteczne, ale musisz skonsultować się z urologiem, zanim pójdziesz na jakiekolwiek leczenie.