Najlepszy plan diety na raka

Zdrowie

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba osób dotkniętych rakiem w 2016 roku szacowana jest na 14 milionów. Do 2030 roku liczba nowych przypadków ma wynieść 18,1 mln. Wysokie są również koszty leczenia w przeliczeniu na pieniądze, czas i zdrowie. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba chorych na raka będzie rosła o około 1,6 mln rocznie.

Osoby cierpiące na raka często tracą apetyt i jedzą mniej, ale to nie jest problem. Jeśli szukasz diety, która poprawi Twoje zdrowie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj zamierzam podzielić się 5 najlepszymi dietami na raka.

Pierwszą dietą jest dieta śródziemnomorska. Jest ona uważana za najlepszą dietę na raka i jego profilaktykę. Dieta ta składa się ze świeżych warzyw, owoców, ziaren, fasoli, oliwy z oliwek i orzechów.

Druga dieta nosi nazwę Dieta DASH. Jest to dieta, która jest dobra na redukcję wagi, zmniejszenie nadciśnienia i obniżenie ciśnienia krwi. Składa się z warzyw, owoców, pełnych ziaren, chudego mięsa, ryb, drobiu, jaj, orzechów i nasion.

Trzecią dietą jest dieta MIND. Dieta ta jest zalecana osobom, które cierpią na chorobę Alzheimera i demencję. Jest to dieta, która jest bogata w owoce, warzywa, orzechy, rośliny strączkowe, pełne ziarna i ryby.

Czwartą dietą jest dieta zapobiegająca nowotworom. Jest to dieta stosowana w profilaktyce nowotworowej. Składa się z owoców, warzyw, chudego białka, pełnych ziaren, orzechów i ryb.

Piątą dietą jest Dieta odchudzająca. Ta dieta jest zalecana dla osób, które mają nadwagę. Zawiera takie pokarmy jak chude mięsa, ryby, warzywa, owoce i pełne ziarna.

Wnioski:

Są to 5 najlepszych diet na raka dla Ciebie. Mam nadzieję, że uznałeś ten artykuł za pomocny.