Ukąszenia kleszczy po tygodniu: Czy Twoje zdrowie jest zagrożone?

Zdrowie

Kleszcze są jednym z największych zagrożeń dla Twojego zdrowia. Na świecie istnieje około 8000 gatunków kleszczy, a w samych Stanach Zjednoczonych jest ich ponad 2 00 000. Ukąszenia kleszczy można znaleźć w każdym stanie kraju, a także w Kanadzie.

Kleszcze to małe owady, które należą do klasy pajęczaków. Żywią się krwią, mięsem i innymi tkankami zwierzęcymi. Najczęściej spotykanym rodzajem kleszczy w Ameryce Północnej jest amerykański kleszcz psi. Owad ten występuje głównie u psów i nie jest szkodliwy dla ludzi. Nie przenosi on również żadnych chorób.

Istnieją jednak inne rodzaje kleszczy, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Te rodzaje kleszczy można znaleźć w różnych częściach kraju, a można je znaleźć nawet w północnych stanach kraju. Oto wspólne objawy ukąszeń kleszczy po tygodniu.

Swędzenie

Jest to pierwszy objaw ukąszenia przez kleszcza. Kleszcze nie lubią kogoś gryźć, wolą pełzać po skórze i ssać krew. Jeśli kleszcz Cię ugryzie, to zacznie się zagrzebywać w skórze i pozostawi czerwony ślad. Po ukąszeniu przez kleszcza poczujesz się jak komar i zaczniesz swędzieć na całym ciele. Odczujesz również gorączkę i ból głowy.

Zaczerwienienie

Czerwony ślad jest drugim objawem ukąszenia kleszcza. Kleszcze pozostawią czerwony ślad na obszarze, w którym ugryzły, ale zniknie on w ciągu jednego dnia. Jeśli zostałeś ugryziony przez kleszcza psiego, to będziesz miał tego typu czerwony ślad.

Obrzęk

Obrzęk jest trzecim objawem ukąszenia kleszcza. Jeśli masz ukąszenie kleszcza, wtedy twoje ręce spuchną, a twoja twarz również spuchnie. Będziesz czuł się jak balon, a Twoja twarz będzie wzdęta.

Pęcherze

Kleszcze mogą również pozostawić pęcherze. Bąble mogą pojawić się po kilku dniach od ukąszenia kleszcza. Kleszcz może pozostawić czerwoną plamę z białym kółkiem wokół niej. Jest to znak, że pozostawił on pęcherz.

Ciągły ból głowy

Jeśli zostaniesz ugryziony przez kleszcza i pozostawi on czerwony ślad na Twojej skórze, to będziesz miał ciągły ból głowy. Będziesz czuł się jak pijany, a twoja głowa będzie pulsować.

Wnioski:

Kleszcze mogą zainfekować cię chorobami, jeśli nie traktujesz zainfekowanych obszarów. Istnieje kilka środków zaradczych do leczenia ukąszenia kleszcza, ale musisz być ostrożny i postępować zgodnie z instrukcjami prawidłowo.