Badanie pokazuje, że stres oksydacyjny jest przyczyną starzenia się

Zdrowie

Czy kiedykolwiek słyszałeś o starzeniu się? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co powoduje starzenie się i dlaczego ludzie starzeją się tak szybko?

Wszyscy wiemy, że nasze ciało starzeje się w zależności od liczby lat i jest to naturalny proces, ale jeśli przyjrzymy się bliżej, zdamy sobie sprawę, że ludzie nie pozostają wiecznie młodzi. Istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do starzenia i uczynić nas starymi, ale najczęstszym z nich jest stres oksydacyjny.

Stres oksydacyjny to stan, w którym poziom wolnych rodników wzrasta w twoim organizmie. Jest to w zasadzie stan, w którym ciało jest atakowane przez reaktywne formy tlenu. W tym artykule zrozumiemy, jak wolne rodniki prowadzą do starzenia się.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że wolne rodniki są formą utleniacza, a te utleniacze są produkowane z powodu zanieczyszczenia środowiska, braku snu i spożywania szkodliwych pokarmów.

Główną przyczyną starzenia się jest nagromadzenie wolnych rodników wewnątrz organizmu, a gdy ciało jest na to narażone, zacznie się starzeć szybciej.

Wolne rodniki uszkadzają DNA i zabijają komórki poprzez rozbijanie ścian komórkowych. Zaczynają również powodować raka, choroby serca i udar.

Te wolne rodniki wpływają również na oczy, płuca i nerki. Wolne rodniki mogą powodować wypadanie włosów i zmarszczki.

Wolne rodniki uszkadzają również naczynia krwionośne i prowadzą do cukrzycy i zapalenia stawów.

Wnioski:

Następnym razem, gdy zobaczysz kogoś starszego od siebie, będziesz się zastanawiać, co jest tego przyczyną. I aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zrozumieć rolę stresu oksydacyjnego w starzeniu się.