Dlaczego nogi puchną?

Zdrowie

Czy masz spuchnięte nogi? Jeśli tak to może to być oznaką kilku problemów. Nie można ignorować obrzęk nóg, ponieważ jest to pierwszy znak różnych chorób.

W tym artykule mam zamiar powiedzieć Ci przyczyny i skutki obrzęku nóg i jak można pozbyć się tego problemu łatwo.

Pęcznienie nóg: Co ją powoduje?

Obrzęk nóg jest częstym objawem kilku chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, choroby nerek i choroby reumatyczne. Przyczyna obrzęku nóg zależy od rodzaju choroby, na którą cierpisz.

W niektórych przypadkach, obrzęk nóg jest spowodowany odwodnieniem. Kiedy bierzesz mniejszą ilość wody, organizm nie jest w stanie utrzymać normalnych funkcji i prowadzi do obrzęku nóg.

Obrzęk nóg może być spowodowany przez niedobór białek. Kiedy bierzesz mniejszą ilość białka w diecie, a następnie organizm nie jest w stanie naprawić szkody w mięśniach. W takim przypadku pojawi się obrzęk nóg.

Jak leczyć obrzęk nóg?

Istnieją dwa sposoby na pozbycie się obrzęku nóg. Jednym z nich jest zwiększenie spożycia wody, a drugim zmniejszenie spożycia białka.

Zwiększ spożycie wody:

Jeśli masz spuchniętą nogę, to musisz przyjmować odpowiednią ilość wody. Picie większej ilości wody pomoże pozbyć się obrzęku nóg.

Zmniejsz spożycie białka:

W niektórych przypadkach można zmniejszyć ilość przyjmowanego białka. W takim przypadku można jeść więcej węglowodanów i błonnika.

Wnioski:

Są to główne przyczyny obrzęku nóg. Musisz znać przyczyny i skutki obrzęku nóg i zacząć podejmować właściwe leczenie.