Komora hiperbaryczna NFZ

Uroda Zdrowie

Jak wybrać komorę hiperbaryczną

Czy kiedykolwiek słyszałeś o terminie “komora hiperbaryczna”? Czy wiesz, co to jest?

Komory hiperbaryczne są wykorzystywane do zapewnienia terapii pacjentom cierpiącym na różne choroby. Jest ona stosowana głównie w przypadku urazów nurkowych i choroby dekompresyjnej, ale istnieje wiele innych korzyści, które mogą być osiągnięte przez pacjentów.

Dlaczego jest stosowana:

Komora hiperbaryczna służy do dostarczania pacjentowi tlenu pod ciśnieniem w celu przyspieszenia procesu leczenia. Komora zapewnia również środowisko ochronne dla pacjentów, które zmniejsza skutki uboczne różnych leków.

Zastosowania:

– Urazy związane z nurkowaniem:

Jeśli jesteś nurkiem i doznałeś urazu związanego z nurkowaniem, to być może widziałeś lekarzy, którzy zalecają pobyt w komorze hiperbarycznej przez miesiąc, aby uzyskać poprawę.

– Choroba kompresyjna:

Jeśli wybierasz się na nurkowanie i doświadczasz mdłości i zawrotów głowy, to musisz przerwać nurkowanie i pozostać w komorze przez 2 do 3 godzin.

– Problemy skórne:

Komory hiperbaryczne są wykorzystywane do leczenia różnych problemów skórnych, takich jak egzema, łuszczyca itp.

– Leczenie raka:

Istnieje wiele przypadków, w których komora hiperbaryczna jest używana do leczenia raka. Stosuje się ją do leczenia raka, który znajduje się na skórze lub wewnątrz ciała.

– Inne choroby:

Jest również stosowana w leczeniu chorób serca, cukrzycy, zapalenia stawów i wielu innych schorzeń.

Bezpieczeństwo:

Przed udaniem się na zabieg w komorze hiperbarycznej, pacjent musi przejść kontrolę lekarską i szczegółowe badanie.

Wnioski:

Tak więc, jeśli cierpisz na którąś z tych chorób, to możesz spróbować komory hiperbarycznej, aby uzyskać najlepsze wyniki.